Prečka u 90. minutu „otkinula“ dva boda crno-belim omladincima (Sloga – Radnički 2:2)

Omladinska selekcija fudbalera Radničkog odigrala je danas nerešeno (2:2) u Plandištu protiv vršanjaka iz Sloge u utakmici prvog kola Prve lige Južnog Banata (grupa – Jug).

Izabranici trenera Miloša Đorđevića, koji je danas imao (samostalni) trenerski debi, kontrolisali su igru u prvih 20-ak minuta, stvorili nekoliko povoljnih šansi, ali su prvi „bubamaru“ u gol ubacili domaći, nakon oduzete lopte na polovini Radničkog u dva poteza su došli do šanse iz koje su matirali golmana Gujaničića.

Nedugo zatim senmafor je beležio još jednu korekciju rezultata. Milutinov je „bocnuo“ parabolu preko odbrane Sloge, a Vukota Šalipur udarcem iz prve, sa nekih desetak metara poludesno, šalje loptu ispod golmana i kapitena domaćeg sastava Milana Markovića.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Drugo je počelo „indigo“ (za mlađe narašteje to je današnje „copy/paste“) prikazanim u prvom. Radnički je napadao, a ponovo su se prvi postignutom golu radovali fudbaleri Sloge.

Veliku šansu za izjednačenje tim iz našeg grada imao je u 65. minutu, kada je Futerer sapleten u šesnaestercu, a glavni sudija Dušan Raković iz Vršca pokazao na penal. U novom duelu Šalipura i Markovića, ovaj put, kao pobednik izašao je golman Sloge.

Ono što nije pošlo Šalipuru za nogom jeste Luki Čoliću pet minuta kasnije. Stefan Marković je ubacio loptu (poluvisoku) iz kornera koju, u gužvi oko linije peterca, prihvata Čolić i pakuje je pod prečku za izjednačenje i, ispostavilo se, konhačnih 2:2.

RADNIČKI: Gujaničić Dragan, Čolić Luka, Gligor Teodor, Rnić Aleksa, Miladinović Pavle, Nenadić Mladen (k), Ratkovic Andrija, Šalipur Vukota, Marković Stefan, Futerer Jakob i Milutinov Mateja. Igrali još: Milosavljević Nemanja, Golubović Strahinja i Kele Novak.

„Prezadovoljan sam igrom i zalaganjem igrača na terenu. Imali smo u prvih 20 minuta više od igre, stvorili  smo 3-4 stopostotne šanse, nismo ih iskoristili i, naravno, kako to u fudbalu obično biva, domaći prelaze na nasu polovinu prvi put, oduzimaju nam loptu na 30m od gola iz 2 pasa dolaze do vođstva. Mi smo u sledećem napadu izjednačili preko Šalipura koji je danas bio najveća pretnja po njihov gol. Imao je mnogo šansi, ali nije imao koncentracije da loptu smesti iza golmana u nekoliko navrata u situacijama 1 na 1.

U drugom poluvremenu smo još više pojačali pritisak, i opet ista priča, posle jedne nasumično izbijene lopte, ona dolazi do njihovog igrača po desnoj strani koji prolazi Markovića, centrira po zemlji, lopta mu prelazi preko noge i ide u gol, na loptu natrčava Čolic, izbija je sa gol linije, ali pogađa njihovog igrača i on iz bloka postiže gol za 2:1. Posle gola sve raspolozive snage šaljemo u napad, i to se isplatilo u 65. minutu kada je Futerer sapleten u 16m. Penal, nažalost nije iskoristio Šalipur. Pet minuta kasnije smo, ipak, izjednačili.  U poslednjem minutu igre Golubović prima loptu na 16m od gola, šutira levom nogom, ali lopta zavrsava na prečki.

Sve u svemu, bod smo zaslužili, možda i više, ali je najbitnije da su momci svesni da mogu da se nadigravaju sa svima. Svi u klubu smo zadovoljni kako sve funkcioniše što se omladinskog pogona tiče i nastavićemo da radimo kako bismo napravili što bolje rezultate. U subotu na našem stadionu dočekujemo ekipu Vulturula iz Grebenca i nadamo se prvoj pobedi u ovoj sezoni. Pozivamo navijače da nas podrže, a mi obećavamo dobru igru i zalaganje na terenu kako bismo svakog pojedinca u našem gradu učinili ponosnim na nas“, kaže Miloš Đorđević.