Tradicija i prečka sačuvali goste, Radnički – OFK Kikinda 1:2

Fudbaleri Radničkog poraženi su danas (subota, 3. septembar) od OFK Kikinde rezultatom 2:1 u utakmici koja je odigrana u Kovinu u okviru četvrtog vikenda Vojvođanske lige – Istok.

Još svi gledaoci nisu zauzeli svoja mesta na stadionu u Dunavskoj ulici, a već se zatresla jedna od mreža. Ona gola Radničkog. Ipak, na sreću svih naklonjenih crno-belom timu, glavni sudija David Stojanović (Zrenjanin) uvažio je podignutu zastavicu svog pomoćnika i zbog ofsajda prekinuo radost Kikinđana.

Sedam minuta kasnije uzvratio je Radnički. Igor Petrić je prepoznatljivom dugom loptom pronašao Deliblaćanina, koji je prihvata na ivici šesnaesterca (po sredini), između dva igrača Kikinde, pomera se u desno, a nakon što se Dušan Božić okliznuo (i onemogućio kretnju saigraču Kecmanu), nenadano mu se otvorio brisan prostor, usledio je udarac sa nekih desetak metara, ali je golmana Savkova spasila (bliža) stativa. Lopta se potom ponovo odbila do Deliblaćanina koji je dodaje Divniću, čiji je šut završio preko gola.

U 22. minutu poveli su gosti. Sekulić je izgubio loptu koji korak ispred šesnaesterca Radničkog, a „kanal“ Marka Spahića, rutinski je u gol (iskosa da leve strane) sa nekih desetak metara spakovao Dejan Ivanović.

Rezultatski egal u 31. minut doneo je Mirko Divnić koji se i treću utakmicu zaredom upisao u strelce. Naime, na jednu loptu koja je parabolom dugo padala (popularna „sveća“) pred beka Kikinde, osmica crno-belih je u „matriks modu“ „zaplivala“ kroz vazduh i majstorskim udarcem glavom iskosa sa leve strane sa nekih sedam osam metra prebacila, čini se, pomalo iznenađenog golmana Savkova.

Koji minut kasnije nigerijski internacionalac u redovima gostiju Rafael Remigus Governor (1996. godište, zadnji vezni) je osvojio jednu loptu negde oko linije koja deli teren na dva dela, povukao kontru po desnoj strani, ali pri pokušaju da pred šesnaestercem Radničkog opasnije „zakuva“ i spoji sa golom Dejana Ivanovića, uklizava Nebojša Biculjević i otklanja opasnost.

U poslednjim sekundama prvog dela gosti su imali slobodan udarac sa nekih 17-18 metara polulevo, ali je plasiranu loptu preko zida, dobro postavljeni Luka Rnić lagano prigrlio u naručje.

Drugo poluvreme počelo je sa dva dobra napada Kikinde. Prvi posle centaršuta Jarića sa leve strane, nakon kojeg Ivanoviću glavom zahvata loptu  koja odlazi preko gola, a onda dobro postavljeni Pavić otklanja opasnost nakon što je lopta ubačena sa desene strane.

Nakon toga uzvratio je Radnički. Opet Petrić šalje dugu loptu, ovaj put u pravcu desne stative, Deliblaćanin povratnom pronalazi Đorđevića koji iz peterca ne uspeva da zahvati fudbal onako kako je želeo, pa odbijen od jednog igrača gostiju ovaj završava u korneru.

Nešto pre isteka sata igre gosti su ponovo poveli. Đorđević je izgubio loptu na nekih 25 metara, a centaršut Dejana Ivanovića u visini dalje stative sačekao je Nebojša Đukić (dvostruki strelac protiv Jedinstva iz Vlajkovca u prošlom kolu) i efektno glavom pogodio dalji ugao gola Radničkog.

Primljen gol poremetio je stabilnost linija crno-belog tima pa su gosti u nerednih desetak minuta u nekoliko navrata ozbiljno pripretili da odu na plus dva. Pokretački motor Kikinde u pomenutom intervalu bio je kapiten Nebojša Đukić koji je najpre prihvatio jednu loptu koja je prošla između štopera i beka Radničkog, ali je njegov šut iskosa sa desne strane završio  pored suprotne stative.

Koji minuta kasnije Đukić je prošao paralelno uz desnu gol-aut liniju, onda je bockom pokušao da prebaci loptu na peterac ka saigračima, ali je Pavić u poslednjem trenutku, ispucavanjem, otkonio opasnost. Ubrzo zatim još jednom je Đukić prošao putanjom pomenutomj u prethodnoj rečenici, nakon što je korner sa desne strane izveo Stevan Zeljković, ovaj put se odlučio za pas po travi, kojim je otvorio šansu Ivanoviću, ali ovaj šutira preko gola nešto iza linije peterca (po sredini).

U 75 minutu. Petrić pronalazi još jednom dugačkom loptom Deliblaćanina, ovaj prima loptu po sredini gola, negde oko šesnaest metara, odličnom minijaturom stvara sebi poziciju za šut (polulevo), koji korak unutar šesnaest metara, ali Savkov majstorskim refleksom vadi loptu iz levog donjeg ćoška gola. U nastavku napada lopta je došla do Jonovića koji šutira, Savkov ponovo brani, a na odbitak, potom, u punom trku naleće Azuc i šalje fudbal preko gola.

Sledeću šansu imala je Kikinda. Marko Spahić je sa leve strane prebacio loptu na suprotnu, dijagonalom, a nešto iza čoška peterca, Remigus šutira iz prve i pogađa spoljnu malu mrežu bližeg ugla.

Najbolju šansu da izjednači Radnički je imao u 83. minutu. Biculjević je povukao kontru po desnoj strani, pred šesnaestercem je prosledio pas za Jonovića (na levoj strani), koji „odmotava tepih“ za Divnića, a ovaj iz punog trka, sa desne strane pogađa prečku (bliže desnom roglju).

U 94. minutu Deliblaćanin je pogodio gol, koji je poništen iz opravdano dosuđenog ofsajda.

Ovom pobedom Kikinda je došla do devetog boda i trenutno je treća na tabeli iza Slobode i Jedinstva (BK) koji imaju po bod više, a ujedno je nastavila i niz dobrih rezultata u Kovinu (4 pobede i remi u poslednjih pet utakmica). U sledećem kolu „crveni“ dočekuju Borac iz Starčeva.

Radnički, u čijim redovima danas nije bilo povređenog Andrejića, je nakon dve pobede za redom, ostao bez bodova, a naredni protivnik mu je Jedinstvo u Vlajkovcu.