Tri boda ostala u Dunavskoj, Radnički – Proleter 2:0

Na premijeri pred domaćom publikom fudbaleri Radničkog savladali su Proleter iz Banatskog Karlovca rezultatom 2:0 u utakmici drugog kola Vojvođanske lige koja je odigrana danas (subota, 20. avgust) u Kovinu.

Po veoma sparnom vremenu, teškom za igu na prvu šansu čekalo se do devetog minuta. Imali su je domaći. Divnić je centrirao iskosa sa desne strane (koji korak od mesta gde se kazneni prostor spaja sa gol-aut linijom), a Pavić zakasnio delić sekunde da (uklizavanjem) ubaci loptu u mrežu kraj suprotne (leve) stative.

Četri minuta kasnije uzvratili su gosti. Odličan udarac Uroša Mišovića (iskosa sa leve strane) završio je iznad gornjeg desnog ugla gola crno-belih.

Potom je ponovo pripretio Radnički.  Andrejić je odlično ubacio sa leve strane ali je Jakovljevića izblokirao (uklizavanjem) štoper Karlovčana i tako sprečio da se ozbiljnjije zakuva pred golom Ivana Lukića.

U sedamnaestom minutu loše dodavanje Luke Lukića pred kaznenim prostorom Radničkog otvorilo je zicer Andreju Ivkoviću koji je iskosa sa leve strane izašao sam pred Rnića, ali je golman Radničkog odlično ušao u šut igraču Proletera i tako ga sprečio da se i drugi put u dva kola upiše u strelce (Ivković je bio strelac jedinog gola u pobedi Proletera nad Jedinstvom na startu prvenstva).

Pet minuta kasnije Petrić je dijagonalojm iz sredine na desni bok, pasom u prostor, „rasparao“ kompletnu odbranu „crvenih“ Divnić odlično ubacio loptu na peterac, ali je Andrejić bio kratak u trenutku kada je dobar deo tribine na sedištima u (i oko) liniji sa golom Proletera (među kojima je bio i potpisnik ovoga teksta) već video loptu u nezaštićenom delu gola (golman ostao na prvoj stativi).

U 26. minut postignut je toliko čekani gol (za sve one naklonjene crno-belima iz Kovina). Deliblaćanin je jednu loptu dobijenu u sredini terena, prepoznatljivo „ocarinio“, a onda u orbitu izbacio (još jednom u prostor između štopera i beka po levoj strani) Mirka Divnića koji stiže do „bubamare“ pre istrčalog golmana Lukića i sa nekih desetak metara plasira je u bliži ugao.

U 28. minutu, nakon što je dosuđen slobodan udarac za Radnički, blizu desnog ćoška šesanesterca, Petrić pored nenameštene odbrane Proletera dodaje loptu za Deliblaćanina koji šutira i pogađa stativu (levu) sa nekih šesnaest metara.

U 32. minutu gosti su mogli ozbiljnije da priprete posle greške Biculjevića na polovini terena Radničkog, ali je „perpetum mobile“ crno-belih,  uspeo da ukliza protivničkom igraču Petru Blažuu u trenutku kada je uputio šut i tako ispravi svoju grešku.

Od tog trenutka pa gotovo do kraja poluvremena više se igralo pred golom Radničkog (i to je, ispostavilo se, ujedno bio, i jedni period igre kada su gosti imali inicijativu). U 40. minutu odličan udarac kapitena Saše Tomića  sa 20 metara pogodio je prečku nakon što je lopta iznenada propala, kao posle frontalnog, lelujavog servisa Željka Tanaskovića.

Nakon toga u još dva navrata bilo je neugodno pred golom Radičkog. Oba puta Proleteru je falio čovek u petercu koji bi samo ćušnuo loptu u gol. Prvi put nakon centaršuta sa desne strane lopta je prozujala paralelno sa petercem i izašla na suprotnoj strani kaznenog prostora, a drugi put nakon slobodnog udarca i još jednog centaršuta, ovoga puta sa leve strane, pala je pred samu desnu stativu.

U samom finišu prvog dela Radnički je postigao drugi gol. Deliblaćanin i Andrejić su duplim pasom izbacili celu odbranu gostiju iz igre, drugopomenuti igrač je ubacio loptu u gol, ali je slavlje crno-belih pokvarila podignuta zastavica pomoćnog sudije Bunčića. Da li je u pravu bio arbitar ili domaća publika i igrači (koji su protestovali) ostaće večna enigma dok i na ove terene ne stigne VAR.

U drugom poluvremenu gotovo da se igrala viktorija. Seriju prilika otvorio je Jakovljević, ali nakon što je ukrao jednu loptu poslednjoj liniji odbrane domaćeg tima, gotovo iz mrtvog ugla nije imao široku lepezu rešenja da pogodi gol protivnika (lopta završila u spoljnoj maloj mreži, uz levu stativu). Što je samo još jedna lopta završila u golu Proletera najzaslužniji je, danas, odlični golman Ivan Lukić koji je u nekoliko navrata skidao zicere domaćim igračima, a u po dva navrata (u onim najizglednijim) to je činio nakon šuteva Deliblaćanina  i Divnića.

Ipak, ni odlični Lukić u 75. minutu nije imao rešenje. Korner sa leve strane izveo je Miroslav Jonović (koji je u igru ušao u 67. minutu), a zaboravljen na prvoj stativi, negde oko peterca,  Igor Andrejić je snažnim udarcem glavom pogodio za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu gosti su imali u 62. minutu kada su iz kontre napravili višak po levoj strani, međutim Tomićev  šut sa desetak metara Rnić je odlično zaustavio.

U samom finišu Radničkom je poništen zbog ofsajda još jedan pogodak.

Oba današnja rivala posle dva kola imaju pobedu i poraz. U trećem kolu Radnički gostuje u Ruskom Selu zvezdi, dok Proleter dočekuje Borac iz Starčeva.