Vlajkovčanima sva tri boda (Jedinstvo – Radnički 3:2)

Fudbaleri Jedinstva savladali su na domaćem terenu rezultatom 3:2 Radnički u utakmici koja je danas (subota, 10. septembar) odigrana u Vlajkovcu u petom kolu Vojvođanskog – Istoka.

Domaći sastav poveo je u 14. minutu golom Alekse Jevtića koji je iskoristio kiks golmana Miljkovića. Naime, čuvaru mreže kovinskog sastava ispala je lopta iz ruku nakon istrčavanja na nekih 7-8 metara, posle centaršuta sa desne ivice šesnaesterca, na nju je natrčao Jevtić i spakovao je iz poluvoleja u bliže rašlje.

Nešto manje od 40 minuta mreže su mirovale, a potom se ponovo zatresla ona našeg tima. Posle centaršuta Jonovića domaći sastav je razvio kontru 6 na 3, Valentin Jovanović je dugo vukao loptu po levoj strani, a zatim iskosa zalomio u šesnaesterac, u trenutku kada se odlučio za šut Lukić mu ulazi u blok, a odbitak od noge fudbalera Radničkog završava parabolom u kontra uglu gola kovinskog sastava.

Deset minuta kasnije (62.) domaći su poveli 3:0. Nakon centaršuta Milorad Nikolić glavom, neometan, sa 11 metara šalje loptu u gol Radničkog.

Nepunih 120 sekundi kasnije Radnički je smajio na 3:1. Sa penala je precizan bio Deliblaćanin. Prethodno je u šesnaestercu domaćih oboren Biculjević.

Šest minuta pre kraja mrežu kapitena gostiju golmana Marka Donovića pogodio je Nikola Đorđević iz neposredne blizine, nakon što su po desnoj strani unutar šesnaesterca Biculjević i Deliblaćanin duplim pasom izbacili iz igre odbranu domaćih. Asistent je bio drugopomenuti igrač.

U 89. minutu sudija Uroš Šuljagić isključio je golmana Radničkog Miljkovića nakon što je ušao u dribling na 30-ak metara, izgubio loptu, a onda faulirao igrača Jedinstva.

Radnički je ostao na 6 bodova, a u sledećem kolu gostuje ŽAK-u  koji ima 3 i danas je izgubio od Kozare u gostima 3:0.

Jedinstvo je danas upisalo prve bodove u sezoni, a naredni protivnik im je Borac u Starčevu, koji je sa 3:0 izgubio u Kikindi.

(foto: arhiva)