Crno-beli, bravo, bravo!

Prvi tim Vesti dana

U, možda, i najboljoj partiji ove polusezone (konkurentna joj je ona protiv ŽAK-a kada je bilo 5:0 za naš tim), fudbaleri Radničkog savladali su trećeplasiranu ekipu lige – Slobodu iz Novih Kozaraca 4:2 i uhvatili priključak za jedno od mesta u sredini tabele.

Lopta dole (po travi) i pas iz prve (bez bespotrebnog carinjenja bubamare), bili su recept koji je crno-belima doneo tri boda, za ukupno 15, tako da se sada “lakše diše” s obzirom da šestoplasirana Vojvodina ima samo tri boda više od Radničkog koji je  trinaesti.

Sloboda je, stekao se utisak, na početku utakmice svesno prepustila sredinu terena Radničkom i iz kontre tražila svoju šansu. Iz jedne takve  (u 19. minutu) je i povela. “Kanal” iz sredine ka Gavriloviću koji uspeva da pobegne poslednjoj liniji našeg tima i ispod  Alavanje (koji je pokušao da skrati ugao) pošalje loptu u malu mrežu.

Samo minut kasnije moglo je da bude 2:0 za goste, ali je, srećom, po Radnički lopta nakon šuta Vojvodića (sa 16 metara) završila tik pored desne stative gola Alavanje.

Petnaest minuta kasnije Radnički je izjednačio. Akciju je započeo Biculjević (koji je danas toliko špartao duž desne strane terena, da je utabao stazu uz aut-liniju), nastavio Deliblaćanin i majstorskim pasom ostavio Ignjatovića samog u šesnaestercu u situaciji, koju crno-bela  (danas) “devetka” ne prašta.

Tri minuta kasnije, Radnički je poveo 2:1. Ponovo je akcija započeta po desnoj strani uz iste aktere – Biculjevića i Deliblaćanina, a poslednje pomenuti je oboren u šesnaestercu. Penal je sigurno (lopta i golman poslati na različit strane gola) izveo Igor Petrić.

Samo posle pet minuta igre u nastavku gosti su došli do 2:2. Golu iz kontre, čini se, prethodio je nedosuđen faul nad Divnićem koji je Slobodi otvorio kontru iz koje je Marko Pašć izjednačio.

U 61. minutu radnički ponovo vodi. Ponovo sa penala. Ponovo Petrić. I ponovo izveden udarac kao i za 2:1. Jedino je umesto Deliblaćanina u kaznenom prostoru oboren Biculjević.

Nedugo zatim u karambolu u petercu Alavanje u velikoj gužvi, u kojoj se, nekoliko igrača našlo na travi, par trenutaka nije se znalo, ko šutira na gol, ko ispucava loptu; gosti su tražili penal, domaći negirali igranje rukom (kao i glavni sudija), tako da se sve završilo ispucavanjem lopte iz pet metara.

U 69. minutu gosti su imali najbolju priliku za izjednačenje u drugom delu, ali je sreća još jednom pogledala Radnički (red je i  bio posle 12 utakmica), pa je lopta, već viđena u golu završila pored leve stative gola crno-belih (šut iskosa sa desne strane, koji korak u šesnaestercu).

U 81. minutu Radnički je poveo 4:2, najlepšim potezom utakmice, koji su kreirala dva (po)najmlađa igrača na terenu. Miroslav Jonović i Strahinja Stamenović. Prvi je uspeo na čudesan način da izvadi loptu iz auta i odigra dupli-pas sam sa sobom, a zatim da sa golom spoji drugopomenutog koji elegantno “bockom” lobuje istrčalog Mitrovića i otvora put ka četvrtoj pobedi u sezoni.

Radnički je poslednjih 10 minuta igrao sa 10 igrača posle povrede kapitena Biculjevića, što bi  mogao da bude veliki hendikep ukoliko je reč o ozbiljnijoj, s obzirom da su crno-beli danas bili već bez jednog “perpetuum-mobilea” u svojim redovima – Darka Simića.

Radnički: Alavanja, Domokoš, Divnić, Rađenović, Petrić, Đurđević, Biculjević, Arsenić, Ignjatović, Deliblaćanin, Jonović. Rezerve: Milenković, Stamenović, Simić i Rajić. Trener: Todorović.

U sledećem kolu Radnički gostuje Begeju u Žitištu koji takođe ima 15 bodova.