Dva gola za tri boda u Hajdučici

Fudbaleri Radničkog savladali su 2:0 u Hajdučici istomenog domaćina i došli do tri boda u trećem kolu Prve južnobanatske lige, a igrači kladionice koji su odigrali “prvo više golova” do zaokruženog para na tiketu s obzirom da su oba pogotka postignuta u ovom periodu igre.

Radnički je pružio odličnu partiju u prvih 45 minuta, a do vođstva je došao posle devet minuta igre. Pas iz sredine na bok za Milenkovića, odličan centaršut i odbojkaška reakcija Vulićevića – “upijač” koji je prethodio udarcu lopte glavom za 1:0.

Jedanaest minuta kasnije crno-beli su duplirali vođstvo. Deliblaćanin i Rajić su odigrali dupli pas, a prvopomenuti je potom između dva štopera “pustio kanal” za Vulićevića koji još jednom šalje loptu u mrežu domaćih. Bio je to peti gol Uroša Vulićevića na tri utakmice u prvenstvu, tako da se očekuje da na sajtu Transfermarketa njegova cena još jednom pretrpi (rastuću) korekciju.

Radnički je treći na tabeli iza vodećeg dvojca – Jedinstva Vlajkovac i Potpornja – jedinih timova lige sa maksimalnim učinkom, odnosno devet osvojenih bodova. Ekipa trenera Marka Šaranovića sakupila je dva manje.

“Zadovoljan sam kako smo odigrali. U prvom poluvremenu pogotovo. Prikazali smo stil igre kojem i težimo – čvrsto i agresivno. Dali smo dva gola u ranoj fazi utakmice što nam je poprilično olakšalo posao. Promašili smo još nekoliko dobrih šansi u prvom poluvremenu. U nastavku smo bili za nijansu slabiji, ali to ne umanjuje utisak pametne i zrele igre tokom svih 90 minuta” – kaže Šaranović za klupski sajt.

Radnički i u narednom kolu gostuje, ovoga puta u Padini Dolini, koja ima šest bodova. U subotu je u gostima pobedila Partizan u Uljmi 2:0.