Kadeti: Radnički – Voja Gačić 9:1

Kadeti Radničkog ubedljivo su danas, četvrtak 26. septembar, savladali pančevačku ekipu Voja Gačić rezultatom 9:1 u odloženoj utakmici drugog kola Lige Južnog Banata (grupa – Zapad).

Radnički je u 13. minutu u vođstvo doveo Đorđević. Isti igrač je deset minuta kasnije iz peterca povisio na 2:0 posle ubačene lopte iz kornera. Gosti su reklamirali igranje rukom fudbalera Radničkog, ali glavni sudija Divnić nije promenio svoju odluku.

Golom Stojakova u 26. minutu Radnički je poveo sa 3:0. Prethodno je Ćeha po desnoj strani nanizao nekoliko igrača i nesebično asistirao za “sedmicu” u crno-belom dresu.

Pet minuta kasnije u strelce se upisao i Milutinov, koji je preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio donji desni ugao gola Ognjena Nikite.

U 36. minutu Ćeha je još jednom prošao po desnoj strani, ali se ovoga puta umesto asistencije odlučio da sam završi akciju, tako što je poslao loptu u konta ugao (i malu mrežu) gola Pančevaca.

Seriju golova crno-belih u prvom poluvremenu (41. minut) zatvorio je, ali i otvorio u nastavku susreta Aleksa Dobrosavljević (66.minut) a do kraja utakmice golove za naš tim postigli su još Ćeha (76.) i Magda (88. minut).

RADNIČKI: Rnić, Magda, Marković, Čoloka, Sekulić, Milutinov, Stojakov, Đorđević, Dobrosavljević, Ratković i Ćeha. Igrali još: Gujaničić (golman), Golubović i Vujasinović.

Tim trenera Dušana Deliblaćanina  posle tri kola ima dve pobede i poraz (prošlog vikenda od Dinama u Pančevu 5:2) i šest bodova. Isti broj bodova, uz isti skor, sakupili su i opštinski rivali: Omladinac i Borac, dok je Dinamo jedini bez poraza.

Već u subotu (10h) u Kovinu Radnički dočekuje Mladost iz Vojlovice.