Kadeti startovali „osmicom“

Kadetska selekcija Radničkog otvorila je novu sezonu ubedljivom pobedom od 8:0 nad vršnjacima iz dubovačkog Jedinstva u prvom kolu zapadne grupe Lige Južnog Banata.

Na vođstvo Radničkog čekalo se do 11. minuta kada je Andrija Ratković efektno s desne strane spakovao loptu u malu mrežu kontra ugla gola dubovačkog sastava. Kapiten crno-belih slao je loptu u gol Menharta i devet minuta kasnije kada je naš tim duplirao vođstvo.

Treći gol postigao je Nikola Đorđević u 37. minutu, dok je najlepši trenutak na susretu bio pogodak Akoša Magde sa više od 25 metara, početkom drugog poluvremena. Snažan i precizan udarac poslao je loptu u levo rašlje gola Jedinstva, a jedinica gostiju ostala je ukopana na gol-liniji.

U strelce su se upisali još Marković, Dobrosavljević i Rastko Stojakov u dva navrata (76. i 87. minut).

Radnički: Rnić, Karabaš, Golubović, Čoloka, Sekulić, Marković, Đorđević, Stojakov, Dobrosavljević, Ratković i Vujasinović. Igrali još i Gujaničić (golman), Popov, Ristić i Akoš. Trener: Dušan Deliblaćanin.