Lideru tri boda u Kovinu

Prvi tim Vesti dana

Fudbaleri Radničkog poraženi su u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva 4:2 od lidera na tabeli Vojvođanskog istoka – OFK Kikinde.

Radnički je praktično gostima poklonio prva dva gola. Najpre je u devetom minutu kiksirao Rađenović (preletela ga lopta, kao poslednjeg igrača odbrane) i otvorila Dukiću “zicer” u situaciji – jedan na jedan – sa Alavanjom. Na isteku pola časa igre posle karambola u petercu našeg tima Simić u nameri da ispuca loptu u polje, koja je već imala čudnu putanju nakon bloka Petrića, kači je kostobranom i “asistira” Kresoji koji pogađa za 2:0.

U finišu poluvremena (42. minut) u strelce se upisao i Andrej Krasin za 0:3.

U drugom poluvremenu Radnički je pokazao da ume da igra i protv najboljih. Ali i da, gotovo, konstantno tokom polusezone, nema sreće pri realizaciji. Dve odlične šanse imali su Arsenić i Deliblaćanin, ali, jednostavno, lopta nije htela u gol. Prvi je u petercu posle odličnog prodora kapitena Biculjevića, po desnoj strani,  za pola koraka bio brži od lopte, pa golman Vukobrat nije ni morao da interveniše; dok je drugom posle odlične akcije po levom boku koju je započeo Arsenić, a završni pas prosledio Ignjatović, lopta prešla preko noge i završila pored gol.

u 65. minutu Radnički je smanjio na 1:3 golom Petrića sa penala, nakon što je u šesnaestercu oboren Ignjatović.

U narednih 10 minuta Radnički je napadao, ali nijedan od nekoliko šuteva nije ozbiljnije ugrozio gol Vukobrata, a onda je u 74. minut “sevnula” kontra iz koje su gosti, ispostavilo se kasnije, overili pobedu – 1:4, drugi gol Krasina.

U finišu susreta lepim golom sa 20-ak metara sa leve strane u levi ugao Stefan Ignjatović je ublažio poraz.

Radnički je polusezonu završio na 14. mestu sa bodom više od Sutjeske (koja je u zoni ispadanja) koja je danas izgubila neočekivano od poslednjeg Poleta 2:0 na domaćem terenu.

U nastavku prvenstva, sredinom marta 2018. godine, Radnički u prvom kolu dočekuje Polet, a u prva četiri kola čak tri puta igra kod kuće.