Pobeda u derbiju za prvo mesto na tabeli

Današnje fudbalsko popodne u Kovinu donelo je pregršt uzbuđenja i događaja ali se dva izdvajaju. Prvi je da su puleni popularnog kovinskog „Murinja“, gospodina Marka Šaranovića, izvojevali veoma važnu pobedu u derbiju 9 kola prve južnobanatske lige (Radnički Kovin – Potporanj 4:1, poluvreme 0:1), s kojom su izbili na čelo tabele. Drugi je, posebno emotivan, a to je povratak kovinske publike na stadion (oko 300 gledalaca a možda i više) i bodrenje tima kakvo ne pamtimo odavno, pogotovo u drugom poluvremenu. Dugotrajan aplauz na kraju meča je nemerljiv vetar u leđa i pokazatelj da klub ide pravim putem.

FK Radnički je igrao u sastavu: Avramović, Mitković, Simić, Rađenović, Petrić (od 15 minta Radenković), Radenković (od 78 minuta Čeha), Milenković, Stamenović, Rajić (od 85 minuta Perović), Deliblaćanin, Vulićević. Golove za naš tim postigli su Vulićević (60 minut), Milenković (75 minut), Čeha (85 minut) i Deliblaćanin iz penala (87 minut).

Prvo poluvreme naš tim je igrao veoma rastrzano i nervozno što je i dovelo do greške u odbrani i uprkos izvanrednoj odbrani Avramovića, u nastavku akcije gosti postižu vodeći gol. U drugom poluvremenu ide i druga priča. Velikim zalaganjem i borbenošću, uz sjajnu podrška s tribine, naši momci preokreću rezultat i sjajnim finišem stavljaju tačku na 3 boda koja ostaju u Kovinu.

Ovom pobedom FK Radnički je skupio 22 boda i trenutno je prvi na tabeli uz utakmicu više. Sledećeg vikenda naše momke očekuje jos jedan derbi i teško gostovanje u Vlajkovcu, koji je takođe pretendent za najviši plasman ove sezone.