Poraz koji boli ali i budi optimizam

U okviru desetog kola južnobanatske „Primere“, naši fudbaleri su u Vlajkovcu doživeli poraz, 1:0 (poluvreme 0:0).

Igra bez igre je glavni opis ove utakmice, veoma mali broj šansi i rastrzana igra i jednih i drugih. Ipak, mora se priznati da je domaći sastav zasluzio pobedu bar zbog efektnog gola u 50. minutu igre. Osim toga domaći sastav je imao i prečku iz slobodnog udarca, kada je Avramović uspeo da rukom okrzne loptu i time spase siguran gol. U 70. minutu igre naši ljubimci su postigli pogodak ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije, centimetri su odlučivali.

Ono što budi optimizam, pomenutog u naslovu teksta, je to što su naši momci pružili možda i najslabiju partiju od početka prvenstva ali su i takvi bili više nego konkuretnti ekipi koja je proglašena za prvim favoritom u borbi za viši rang. Utisak je da su naši ljubimci izgoreli u želji da dođu do pozitivnog rezultata i to ih je koštalo poraza. Suđenje je bilo odlično.

Takođe, moramo pomenuti još dva veoma bitna i za klub ponosna detalja. Prvi je da su naši igrači danas imali sjajnu podršku u vidu od oko 50 navijača koji su što autobusom koji je organizovao klub a što privatnim automobilima došli da bodre i pomognu klubu. Veliko HVALA za sve njih, a povratak gledalaca i navijača na naš stadion je jedan od primarnih ciljeva kluba.

Drugi detalj vredan pažnje je spektakularni prenos utakmice uživo koji do sada nije zabeležen u istoriji kluba. Neverovatno ali istinito, po kovinskim kladionicama, kao i po kućama i stanovima u Kovinu, Srbiji i u celom svetu se od 15h na tv-u, kompjuteru ili mobilnom telefonu preko youtube kanala pratio Radnički Kovin a ne italijanska serija A. Klub se ovom prilikom još jednom zahvaljuje gospodinu Vladimiru Stojanov, koji je omogućio ovaj događaj a koji je inače fotograf i snimatelj FK RADNIČKI KOVIN.