RADNIČKI PORAŽEN NA STARTU PROLEĆNOG DELA PRVENSTVA OD NAFTAGASA

Fudbaleri Radničkog nisu se proslavili u prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva Vojvođanske lige „Istok“. Gost iz Elemira savladao je naše momke rezultatom 3:2.

Radnički je danas otvorio prolećni deo prvenstva susretom sa Naftagasom u Kovinu, a trećeplasirana ekipa bila je bolja ne samo po rezultatu, već i igri. Utakmica je bila zanimljiva i napeta, odigrana po sunčanom, ali hladnom vremenu. Nažalost, nismo uspeli da iskoristimo sve šanse, pa je usledila kazna.
U prvom delu meča, naša ekipa je povela sa 1:0, golom Jonovića u 11.minutu i taj rezultat smo uspeli da zadržimo do kraja prvog poluvremena. U 56.minutu ekipa Naftagasa uspeva da izjednači, ali na veliko iznenađenje svih, Čučak posle minut daje gol i Radnički prelazi u vođstvo 2:1. Bore se naši do 75.minuta kada primaju drugi gol koji ih demorališe, dozvolivši da prime i treći gol u 78.minutu. Do kraja nije se osetio žar crno-belih za igrom, već umor i nedostatak kondicije, što je i rezultiralo da Naftagas pobedi sa 3:2. Treba odati priznanje rivalu koji je po igračkom kadru jači, bolje uigran, što se pokazalo danas i na terenu. Odlično su startovali i naši momci i imali svoje momente kada su briljirali, ali ipak nedovoljno za prva tri boda u drugom delu sezone.

Inače, ovo je drugi susret Radničkog i Naftagasa. U prvom duelu isto je slavila ekipa iz Elemira, ali minimalnim rezultatom.
Naredni meč igra se u Žitištu, a protivnik je Begej koji je trenutno 6.na tabeli.