RADNIČKI PORAŽEN U BOTOŠU-TRENER ŠARANOVIĆ PODNEO OSTAVKU

U 6.kolu Vojvođanske lige grupa „Istok“ naši momci odigrali su danas katastrofalno i izgubili 6:1 od ekipe Omladinac FAM Botoš. Zbog loših rezultata na gostovanjima , naš trener Marko Šaranović podneo je ostavku.

Šaranović je danas napustio mesto trenera iz moralnih razloga, jer smatra da ova ekipa može mnogo bolje i više, a nažalost od ulaska u viši rang nije uspela da ostvari nijednu pobedu u gostima.

Fudbaleri Radničkog dobro su počeli i poveli 1:0, ali je domaćin uspeo da izjednači, te se prvo poluvreme završilo nerešenim rezultatom. Šta se desilo u drugom poluvremenu, ostaće misterija… Nakon dobrog starta, ekipa nije smela da dozvoli da primi toliko golova. U drugom delu utakmice primili smo 3 gola za manje od 10 minuta, a ekipa iz Botoša nas je na kraju nadigrala i savladala ubedljivim rezultatom 6:1. Naši momci nisu bili ni borbeni, ni koncentrisani, a nisu se ni snašli na tuđem terenu. Očekivalo se mnogo više, ako uporedimo prethodni meč kada smo savladali u Kovinu ekipu Jedinstvo 2:0.

Šaranović je tada bio ubeđen da će konačno njegov tim uspeti da donese bar jednu pobedu sa gostovanja. Na osnovu svega navedenog, revoltiran i razočaran načinom predstavljanja u gostima, podneo je ostavku.

Ponovo se vraćamo temi kako naši igraju drugačije na svom i gostujućem terenu. Poražavajuće je da nakon 6 odigranih utakmica imamo samo 2 pobede, obe kod kuće, ukupno 13 primljenih golova, a datih samo 5!

Sledeća utakmica igra se kod kuće, dočekujemo klub iz Kikinde koji je trenutno 3.na tabeli.

FK Radnički Kovin zahvaljuje se Marku Šaranoviću na izuzetnoj dosadašnjoj saradnji, posebno zato što je svojim trudom i zalaganjem doprineo da se klub plasira u višu ligu. Želimo mu mnogo uspeha u daljoj sportskoj karijeri.