RADNIČKI- SPORTO 0:3

Pioniri nisu uspeli danas da savladaju goste iz Zrenjanina. U utakmici 8.kola Pioniriske lige Vojvodine- „Istok“ fudbaleri Radničkog poraženi su 3:0 od ekipe Sporto 023.

Nakon dobro odigrana poslednja tri meča, danas se desio pad u igri. Naši pioniri nisu dobro startovali, pa su nažalost primili dva gola već u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu pokazali su veću borbu i u momentima bili bolji od protivnika, ali nažalost nedostajala im je dobra taktika i realizacija. Gosti iz Zrenjanina dali su još jedan gol, te naši momci nisu imali šansu da ih stignu. Krajnji rezultat završen je 3:0 u korist ekipe Sporto 023.

Po završetku meča, trener našeg kluba, Darko Simić izjavio je da je protivnik bio odličan i da se naš tim probudio tek u drugom delu.

,,U drugom poluvremenu smo nešto i pokušavali i bili bolji od njih. Međutim, nismo imali dobro realizaciju. Ostaje nam samo da zaboravimo današnji poraz, okrenemo se i pripremimo za sledeću utakmicu“, poručio je Simić.

Radnički sada ima 1 poraz više u odnosu na pobede, odnosno 4 poraza i 3 pobede. Zauzima 6.mesto na tabeli sa ukupno osvojenih 9 bodova.

Naredno kolo biće odigrano u Vršcu. Crno-bele čeka težak posao i velika borba, OFK Vršac je ozbiljan protivnik, bez ijednog poraza.