Radničkom bod sa gostovanja viceprvku Primere

Fudbaleri Radničkog sezonu u popularnoj Primeri otvorili su remijem (2:2) u gostima protiv imenjaka iz Barande, aktuelnog vicešampiona lige.

Domaći sastav u dva navrata imao je minimalno vođstvo, a malo je falilo da na kraju tim trenera Šaranovića donese ceo plen u Kovin. Naime, u zaostavnom vremenu posle kornera domaćeg tima Deliblaćanin je “lansirao u orbitu” Ćehu kojeg je pre nego je uputio udarac sustigao jedan od igrača domaćeg Radničkog i otklonio svaku mogućnost nove promene rezultata.

Prvo izjednačenje (1:1) kovinskom Radničkom u 20. minutu doneo je Vulićević. Ubačena lopta na drugu stativu glavom je vraćena u sredinu pred korpulentnog centarfora koji je na isti način pakuje u mrežu.

Poluvreme je završeno vođstvom “vrana” od 2:1, a da se u nastavku domaći sastav ne odlepi bar na plus dva, velike zasluge pripadaju iskusnoj jedinici među stativama crno-belog tima Ljubi Avramoviću, koji je u nekoliko navrata “spustio roletnu” na svom golu.

U samom finišu susreta posle odlične minijature Deliblaćanina golman domaćih kratko odbija loptu na koju natrčava Ćeha i šalje je u mrežu za, ispostavilo se, konačan rezultat i prvi bod na premijeri crno-belih u Južnobanatskoj ligi.

U sledećem kolu Radnički na svom terenu dočekuje Budućnost iz Alibunara, koja je juče kao domaćin ubedljivo savladala Hajdučicu 3:0.