Spašen jedan bod

Utakmica 13. kola dojučerašnjih vojvođanskih ligaša, a sada članova južnobanatske „Primere“, završena je podelom bodova i tako oba kluba ostala nezadovoljna (RADNIČKI KOVIN – BAK BELA CRKVA 2:2, poluvreme 0:1).

Prvi utisak utakmice je da definitvno kratak roster ekipe, povrede koje prate igrače i pad forme ekipe polako utiče na naše ljubimce što opet rezultira gubljenjem bitnih bodova u trci za viši rang. Belocrkvanci su zasluženo odneli bod iz Kovina a da budemo iskreni pravo je čudo kako nisu odneli sva tri boda. S druge strane i naši momci su posle bledog prvog poluvremena, angažovanijom igrom u drugom poluvremenu mogli da stignu do kompletnog preokreta da je samo bilo više koncentracije pred golom gostujućeg tima. Golove za naš tim postigli su Simić u 60. minutu i Vulićevič u 93. minutu.

Ovim bodom Radnički je ostao na trećoj poziciji sa 27 bodova, Strela iz Ivanova je druga sa 31 bodom a prvo je Jedinstvo iz Vlajkova koje ima 33 boda. Dolina iz Padine je četvrta sa 26 bodova i potpuno se vratila u igru u borbi za baraž, što će biti otežavajuća okolnost i pritisak za naš tim. Nadamo se da će naši momci imati dovoljno snage i umeća da u poslednja dva kola jesenjeg dela prvenstva zabeleže pobede i tako sačuvaju treće mesto koje vodi u baraž pred prolećni nastavak sezone.