Streli derbi u Ivanovu

Fudbaleri Radničkog doživeli su prvi poraz ove sezone u Prvoj ligi Južnog Banata. Tim trenera Marka Šaranovića poražen je u derbiju kola od Strele u Ivanovu 1:0.

Utakmica je, ispostavilo se, rešena sa penala u drugom poluvremenu (66. minut), koji su domaći realizovali (strelac Guran) i tako došli do tri boda.

U prvom poluvremenu u izjednačenoj igri oba tima imala su po dve dobre prilike a najbolju u ovom periodu, kako kažu iz našeg kluba, propustio je Miroslav Rajić.

Posle ovog kola crno-beli su skliznuli na četvrtu poziciju, odnosno prvu ispod crte koja vodi u baraž.

Prvo je i dalje Jedinstvo iz Vlajkovca koje je sa 5:0 na domaćem terenu savladalo Partizan iz Gaja i tak zadržalo maksimalan bodovni učinak i posle šest kola (jedino u ligi).

Na drugom mestu je Strela sa 16 bodova, dok je treći Potporanj (15) koji je ubedljivo porazio tim iz Barande na svom terenu sa 5:1.

Radnički u sledećem kolu u Kovinu dočekuje Spartak iz Debeljače.