TRI BODA ZA RADNIČKI, PRVA POBEDA U GOSTIMA

Naši momci ponovo su iznenadili sjajnom igrom, ali ovoga puta u gostima. Prva tri boda doneli su iz Kikinde, savladavši ŽAK 2:0. Strelci: Marko Sekulić i Miroslav Jonović.

Utakmica 16.kola Vojvođanske lige-„Istok“ završena je pobedom Radničkog kluba, golovima Sekulića i Jonovića. Današnji trijumf obezbedio je crno-belima višu poziciju na tabeli. Trenutno zauzimamo 12.mesto sa ukupno osvojenih 16 bodova.
Pretnja naših momaka videla se već u uvodnim trenucima meča, međutim nakon što su promašili penal, prvo poluvreme završava se bez pogodaka.
Agresivnije se ušlo u drugo poluvreme, uz stvaranje više šansi, ali i dalje bez golova. Ranije je padala koncetracija našim momcima pred kraj meča, ali su se danas posebno razigrali. Deliblaćanin u 85.minutu dobija loptu sa strane, nakon probijanja uspeva da prevari tri igrača protivničke ekipe, asistira Sekuliću i pada prvi gol za naš tim. Vode naši, borba još uvek traje, Jonović, uz asistenciju Antića, u 94.min. zaokružuje rezultat na 2:0. Završava se meč pobedom Radničkog nad domaćinom iz Kikinde.

U današnjem kolu posebno se istakao Marko Sekulić koji je obradovao prvim pogotkom u ovoj ligi. Svojim potezom pokazao je kako se ponaša jedan mladi igrač, a verujemo da će mu ovaj gol podići samopouzdanje i biti podstrek za sledeći meč koji sledi. Neverovatnu igru pružili su naši fudbaleri koji su se veoma potrudili da konačno donesu bodove sa gostovanja i učine nas sve ponosnim.

Bliži se kraj jesenjeg dela prvenstva, ostala je još jedna utakmica u ovoj polusezoni. U narednom kolu, Radnički dočekuje istoimeni klub iz Sutjeske.