U 12.KOLU VOJVOĐANSKE LIGE RADNIČKI IDE U SRPSKU CRNJU

Fudbaleri Radničkog igraće ove subote utakmicu 12.kola Vojvođanske lige-„Istok“. Domaćin je Budućnost iz Srpske Crnje.

Igrač crno-belih, Marko Kostić kaže da im predstoji dugo putovanje i da sve nade polažu u ovaj meč.
,,Trenirali smo cele nedelje, preusmerili energiju i razmišljanje samo na Srpsku Crnju. Očekujem da ekipa izađe na teren i pokaže šta zna. Ukoliko odigramo kao u duelu sa Jedinstvom, uspeh je zagarantovan. Imamo informaciju da je rival ostao bez 2-3 standarna igrača, a to može biti jedan od olakšavajućih faktora za osvajanje pobede“.

Prošli meč kovinsku ekipu porazili su gosti minimalnim rezultatom.
,, U većem delu utakmice, igra je bila egal, na dobrom nivou i obećavajuća. Nismo iskoristili šanse koje smo imali u prvom poluvremenu. Banatsko Karađorđevo je iskusna ekipa koja je u drugom poluvremenu iskoristila jedinu pravu priliku u trenutku kada nam je opala koncentracija“.

Mladi fudbaler, Nenad Ćeha, primećuje napredak svog tima za koji kaže da je sve bolji.
,, Naporno smo radili, verujem da ćemo doći konačno do novih bodova. I prethodni duel je prošao dobro. Igrali smo disciplinovano, ali nismo iskoristili šansu, kao što je protivnik.

Izabranici Gabrijela Radojiića mora da pruže najbolju partiju do sada, jer su trenutno prvi u zoni za ispadanje. Od početka sezone Radnički je ostao na 9 bodova i trenutno je 15-ti na tabeli, odnoso prvi ispod crte. Prema Kostićevom mišljenju u ovom kolu imaju velike šanse da prvi put donesu bodove sa gostovanje.
U odnosu na prethodna dva protivnika, plavo-beli su nešto slabiji po broju bodova i osvojenih pobeda. U 11.kolu Budućnost je izgubila od Naftagasa rezultatom 7:0.

Susret Radničkog i Budućnosti najavljen je za subotu od 14h.