U SUSRET 11.KOLU- RADNIČKI DOČEKUJE JEDINSTVO

Nastavlja se niz teških utakmica. Nakon duela sa Mladosti, fudbaleri Radničkog dočekuju Jedinstvo, u okviru 11.kola Vojvođanske lige „Istok“. Meč se igra u nedelju od 15h.

Biće ovo jedan zanimljiv, ali ni malo lak duel. Crno-beli se bore za više mesto na tabeli protiv trenutno najjače ekipe. Kapiten našeg kluba, Boban Velčanović, zaključuje da ko na samom startu bolje i ozbiljnije pristupi igri, taj tim će i pobediti. Igrače očekuje lavovska borba.
,,U nedelju sve zavisi od nas i naše sloge na terenu. Svaki pojedinac mora da ispoštuje svoj zadatak koristeći fudbalske veštine na najbolji mogući način, kako u odbrani, tako i u napadu. Protivnik je u prednosti, jer imamo nekoliko povređenih, ali sve je to deo gladijatorske igre”, izjavio je Velčanović pred meč.

Iako Jedinstvo nema nijedan poraz za sada, ništa nije nemoguće. Radnički spremno dočekuje lidera u nameri i želji da ga pobedi. Naš štoper, Bojan Kitić napominje da su trenirali naporno cele nedelje i da će dati svoj maksimum na terenu.
,,Svesni smo njihovih kvaliteta, ali ćemo dati sve od sebe da osvojimo sva 3 boda kod kuće i približimo se sredini tabele”, rekao je Kitić.

Crno-beli imaju veliki pritisak, jer znaju da stiže neporažena ekipa. Nema mesta propustima kakvi su bili u Omoljici. Mladost je slavila u prošlom kolu 6:2. Prisećajući se prethodnog meča, Velčanović ističe da se tim dobro borio i pokazao, ali se desio debakl sredinom drugog poluvremena.
,,Sve je bilo dobro do 70.minuta, kada je bilo 2:2. Nakon toga, opada koncetracija pojedinim igračima, dolazi do grešaka koje je domaćin iskoristio,a potom nas ponizio rezultatom 6:2. Treba zaboraviti na taj poraz u Omoljici i misliti na Banatsko Karađorđevo. Okrenuti se pravljenju taktike i strategije, jer ova ekipa ima mnogo veštih igrača. Biće ovo jedan praznik fudbala u našem gradu i neka bolji pobedi”, poručio je kapiten.