VIŠE SREĆE ZA DOMAĆINA, JEDINSTVO-RADNIČKI 3:1

U okviru 2.kola Vojvođanske lige grupa “Istok”, naš tim je poražen od Jedinstva iz Novog Bečeja. Kostić je uspeo da izjednači u drugom delu utakmice, ali kraj je završen u korist domaćina.

Da je lopta okrugla i nepredvidiva još jednom se pokazalo u jučerašnjoj igri Radničkog i Jedinstva. Uprkos dobrim potezima naših momaka, posebno u drugom poluvremenu, ekipa iz Novog Bečeja odigrala je maestralno pred sam kraj utakmice.
Otvoreno su obe ekipe ušle u meč, domaćini za nijansu bolji i daju prvi gol. U drugom poluvremenu odličan start naših momaka, šansu propušta Vuličević. Marjanović šutira, ali golman brani glavom sa 2 metra. Šansa za Deliblaćanina, Kostić izjednačava u 78.minutu. Nastavlja se borba naših fudbalera, ali nedovoljna, domaćini prelaze u vođstvo. Krah se dešava u 89.minutu kada Avramović ne uspeva da odbrani treći gol. Svira se kraj utakmice, Jedinstvo- Radnički 3:1.
,,Šta da kažem, bili smo bolji, posebno u drugih 45.minuta”, rekao je ukratko posle utakmice, trener Marko Šaranović, koji je vidno razočaran. Ništa mnogo nije želeo da komenteriše ni naš kapiten, Ljubomir Avramović.
,,Žao mi je što smo izgubili, mislim da nismo baš najbolje igrali. Moramo više da se borimo i bolje da igramo”.

Nažalost, ovo je drugi poraz naši momaka. I pored redovnih treniniga i borbi na terenu, crno-beli nisu uspeli da osvoje ni bod. U narednom kolu moraće više da se potrude i dokažu, a dočekuju Begej iz Žitišta koji je istog dana savladao ekipu Naftagasa sa 3:2.