Jakovljević „probio zvučni zid“, crno-beli prekinuli seriju poraza (Radnički – Borac 2:0)

Golom Nikole Jakovljevića u 75. minutu, ispostavilo se kasnije, razrešeno je pitanje pobednika utakmice sedmog kola Vojvođanske lige – Istok između Radničkog i Borca iz Starčeva koja je odigrana danas na terenu u Dunavskoj ulici, a završena rezultatom 2:0 u korist domaćeg sastava. Na ovom susretu, rezervista crno-belih u nameri da loptu u blizini leve aut-linije prebaci saigračima u „centralu“ pogodio je jednog od igrača Borca tako da je odbitak postao idealan dupli pas u prostor koji je Jakovljević prihvatio na nekih 35-40 metara od gola Borca i u brišućem „letu“ (uz „probijanje zvučnog zida“), tokom kojeg su ostali igrači izgledali kao da su na usporenom snimku, uneo loptu u šesnaesterac i sa nekih 7-8 metara iskosa sa leve strane dijagonalom po travi pogodio mrežu danas odličnog Ivana Lapića, za veliku radost svih naklonjenih crno-belom timu.

Po idealnom vremnu za igru, ako je verovati aplikaciji na telefonu potpisnika teksta – 18 stepeni, i uz podatak za rubriku Verovali ili ne Politikinog zabavnika – u Dunavskoj danas nije bilo vetra, na prvu priliku čekalo se do devetog minuta. Imali su je gosti. Posle viška napravljenog po levoj strani Petar Pavlov je uputio veoma dobar centaršut na 6-7 metara, ali je odlično postavljeni Kitić izbacio glavom loptu, pre nego je ova stigla do visokog Ilije Bajića koji bi teško oprostio ovakav zicer da se našao u ulozi egzekutora.

Nakon ovoga težište igre premešteno je pred i unutar šesnaesterca Borca. U periodu od 12. do 14. minuta Radnički je imao tri odlične šanse, ali je na golu tima iz Starčeva briljirao Lapić. Najpre je rukometnom lepezom (desnom rukom) zaustavio šut Jonovića sa nekih 6-7 metara poludesno. U nastavku akcije Deliblaćanin je prihvatio loptu, zalomio sa leve strane ka sredini, a šut u bliži ugao pogodio je spoljni deo male mreže. Drugi put Lapić je bio na visini zadatka kada je mladi Futerer „rašio“ odbranu Borca po sredini i u solo-prodoru  nanizao tri igrača, ali je golman Borca  pravovremeno napustio gol liniju i došao do lopte delić sekunde pre nego je fudbaler Radničkom uspeo da je šutne vrhom kopačke. Čini se najbolju šansu od pomenute tri propustio je Đorđević kada ga je pasom iz sredine u situaciju 1na1 sa čuvarom mreže Starčevaca izbacio Deliblaćanin. Napadač Radničkog je imao zicer, odlučio se za šut po sredini gola, koji je Lapić izbio u korner.

U 22. minutu Radnički je poveo. Na ubačenu loptu sa desne strane nešto iza penala na nekih 12-13 metara natrčava Jonović, cilja donji desni ugao, Lapić uspeva da zakači loptu, koja stiže pred Đorđevića koji je sa metar-dva pakuje u mrežu za 1:0.

Tri minuta kasnije Radnički je mogao da duplira vođstvo. Jovan Markov poslednji čovek u odbrani Starčevaca krenuo je u dribling, Deliblaćanin mu je oduzeo loptu i pustio pas za Jonovića koji ne koristi, možda, i najbolju priliku na utakmici za Radnički (udarac mu je odbranio Lapić).

Nakon toga igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, a oba tima bila su bez završnog pasa koji bi mogao ozbiljnije da zakuva situaciju pred protivničkim golom. Tako je bilo sve do 42. minuta. Onda je Ilija Bajić pogodio stativu. Izgubljenu loptu domaćih fudbalera oko ivice šesnaesterca Radničkog prihvatili su gosti, usledio je pas u prostor za Bajića koji poludesno sa desetak metara gađa levi ugao, ali pogađa okvir gola (koji je na ovom susretu bio saveznik crno-belih za razliku od utakmice protiv Kikinde kada je ostavio Radnički bez boda, posle šuta Divnića u finišu utakmice kada se lopta odbila u polje od prečke).

Do kraja poluvremena oba tima imala su po još jednu odličnu šansu. Radnički nakon centaršuta Biculjevića, Divnić sa 7-8 metara odlično šutira glavom u bliži (desni ugao) ali Lapić paradom izbacuje loptu u korner.

Koji tren pre zvižduka glavnog sudije Veljka Gvozdenovića iz Vršca za poluvreme, gosti su još jednom napravili višak po levoj strani, Pavlov je „odmotao tepih“ za Kemelja koji je zategao „praćku“, ali je lopta na sreću domaćih, prozujala iznad prečke.

Drugo poluvreme je nastavljeno onako kako je završeno prvo. Uz posed lopte u nogama fudbalera Borca. Pas u prostor za Stefana Čikića u 56. minut mogao je, čini se, da zakomplikuje više situaciju pred golom golmana Aranđelovića da se jedanaestica gostiju odlučila za udarac nego što je u petercu tražila Bajića (opasnost raščistio Petrić).

Dva minuta kasnije jedna greška u dodavanju domaćih otvorila je ozbiljan napad Borcu. Stefan Čikić centrira gotovo sa gol aut-linije sa desne strane, parabola (dijagonala) putuje ka potpuno samom („kao list na vetru“) Petru Pavlovu koji je imao dovoljno vremena da više puta razmisli kako će da završi akciju, a na sreću domaćih, odlučio se za atraktivan šut iz prve (sa vrha šesnaesterca), koji je završio na vrhu zaštitne mreže iza gola.

Nakon toga pritisak gostiju je splasnuo, a u 75. minutu dogodila se situacija opisana na početku izveštaja koja je razrešila pitanje pobednika.

Radnički ima devet bodova iz sedam utakmica i ponovo je uplovio u mirnu luku – sredine tabele. U sledećem kolu čeka ga gostovanje u Botošu Omladincu koji je izgubio 1:0 u Vlajkovcu od Jedisntva.

Borac je ostao na sedam bodova i dalje bez i jednog osvojenog u gostima gde je poražen sva četiri puta uz gol-razliku 1:14. Sledeći proitbnik Starčevaca je  ŽAK u Kikindi.