„Iks“ u Botošu, Omladinac – Radnički 0:0

Fudbaleri Radničkog i domaćeg Omladinca odigrali su utakmicu bez pogodaka u 8. kolu Vojvođanskog Istoka juče (nedelja, 2. oktobar) u Botošu. Oba rivala sada imaju po deset bodova, koliko su još sakupili i Borac iz Starčeva i Kozara iz Banatskog Novog Sela, tako da ovaj kvartet zauzima pozicije od sedmog do desetog mesta ma tabeli.

Iako je po isteku 90. minuta rubrika postignuti golovi ostala prazna u obe kolone, prilika za promenu rezultata je bilo. Na obe strane. Radnički je dve ponajbolje imao preko Deliblaćanina koji je dva puta (iskosa) izlazio pred golmana domaćih Marka Miškova, ali nije uspeo da ga savlada.

Jedan veoma dobar udarac imao je i mladi Nikola Đorđević, ali je lopta koju je poluvolejom uputio sa 16 metara završila malo pored stative.

U 93. minutu dugu loptu Lukića, u krugu koji obeležava centar igrališta promašuje Simijonović, što je, čini se, napravilo zabunu među odbranom domaćih, pa nakon što je fudbal caknuo o travu između golmana i štopera Omladinca, do lopte je prvi (glavom) na 20 metara došao Andrejić, a kontakt golmana Miškova i napadača Radničkog glavni sudija utakmice Nikola Rankov okarakterisao je kao faul u napadu.

Domaći su najbliži pogotku bili u 70. minutu kada je posle jednog centaršuta lopta pala blizu crte gol-linije, ali ju je da ne pređe istu sprečio Bojan Kitić.

Radnički u sledećem kolu dočekuje trećeplasirano Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva koje je na svom terenu u vikendu zanama izgubilo od imenjaka iz Vlajkovca 1:0, dok Omladinac dolazi „u komšiluk“ u goste Borcu iz Starčeva.