BANAT-RADNIČKI 2:2

Fudbaleri Radničkog i Banata remizirali su danas rezultatom 2:2 u meču 14.kola Vojvođanske lige- „Istok“. Dvostruki strelac za naš tim bio je Miroslav Rajić.

Delovalo je da će ekipa Radničkog slaviti u gostima, ali je Banat izjednačio u 93.minutu. Crno-beli su vodili do samog kraja, ali nažalost nisu uspeli da odbrane šut koji je bio odlučujuć.
Fudbaleri Radničkog započeli su igru borbeno, disciplinovano, s namerom da donesu sva tri boda. Priliku za prvi pogodak iskoristio je Rajić, nakon uspešne asistencije Deliblaćanina. Nije se dala ni ekipa iz Čente, te se prvo poluvreme završilo 1:1. Još agresivnije startovali su naši momci u drugom poluvremenu, ponovo Deliblaćanin pomaže Rajiću i crno-beli postižu drugi gol i prelaze u vođstvo. Rajić preuzima titulu dvostrukog strelca. Kitić pokušava i propušta odličnu šansu za 3:1. Radnički je uspeo da odoli protivniku svih 90.minuta, sve snage usredsredio na odbranu, međutim sticajem nesrećnih okolnosti, uspeva Čenta da izjednači u 93.minutu. Meč 14.kola završen je nerešenim rezultatom 2:2.

Kovinski klub dobio je prvi bod u gostima i upisao prvu nerešenu odigranu utakmicu u ovoj ligi. Uspeli su naši momci da odigraju bar nerešeno, ne dozvolivši da se ponovo vrate kući bez bodova. Nadamo se da će im današnji meč biti podstrek za dalja takmičenja, obzirom da imaju potencijala da ostvare pobedu i u gostima.

U 15.kolu Radnički dočekuju Crvenu Zvezdu Vojvoda Stepe. Najavljeni gosti nalaze se na 14.mestu i imaju 2 boda više od nas. Još malo truda i snage treba da ulože crno-beli, jer se bliži kraj polusezone. U preostalim mečevima treba da daju sve od sebe i pokažu koliko je jak klub iz 1904.god. koji i dan-danas opstaje!