RADNIČKI-BANAT 7:0

Fudbaleri Radničkog ubedljivo su savladali ekipu Banata rezultatom 7:0 danas u Kovinu, u okviru 31.kola Vojvođanske lige „Istok“. Crno-beli osvetlali su obraz svom klubu i uzdigli se na 11.mesto.
Neverovatnu igru pokazali su naši momci koji su sjajno startovali i već u 3.minutu poveli sa 1:0, golom Jonovića. Posle 10 minuta, Čučak udvostručuje prednost, a ubrzo postiže još jedan pogodak. Golovi nastavljaju da se nižu, jer u 20.min. Deliblaćanin zaokružuje na 4:0. Crno-beli su se obrušili na gol Banata, a Jonović se upisuje u titulu dvostrukog strelca u 39.minutu. Prvo poluvremene završava se 5:0 u korist domaćina. Nije više gost iz Čente imao šansi, a naši se nisu zaustavili ni u drugom poluvremenu. U ovom duelu istakli su se i naši mladi igrači, Vujasinović daje gol za 6:0 u 84.min, a odmah zatim pridružuje mu se i Ćeha. Radnički ostvaruje pobedu i maestralno završava meč rezultatom 7:0. Takođe, treba odati priznanje i našem golmanu Rniću koji je bio na visini zadatka, jer nije dozvolio protivniku da ubaci loptu u mrežu.
Kovinci su današnjim trijumfom dokazali da se ne predaju i da nameravaju da zadrže svoje mesto u ovoj ligi takmičenja. Radnički trenutno ima 37 bodova, a ostalo je još 3 kola do kraja. U narednom susretu dočekuje ga Crvena Zvezda iz Vojvode Stepe.

Današnji strelci: Jonović (2), Čučak (2), Deliblaćanin (1), Vujasinović (1), Ćeha (1)